spotřeba 1.8

Mám cca 4.900 km, spotřeba dle PP 7,6. Nechce klesat, ustálila se.
Jaká je ta vaše? Při jakém počtu km?

Vložil hondas, 26. Říjen 2006 - 22:55
 

egze
Obrázek uživatele egze
příspěvků: 163
5D 1.8 Sport
mám od: 4.7. 2008

Mne sa podarilo natankovat najviac 52litrov. Neviem ci to bolo nepresnym stojanom alebo tolko sa vojde do privodneho potrubia ale vtedy v rakusku som siel 38km potom ako mi ukazovalo dojazd 0. Trochu nervy, vypnuta klima, radio svetla, a 80kmh v podtlakovom zavese za autobusom. To vsetko preto ze som si povedal ze na takej pumpe ako BP tankovat nebudem Smích

--
18. Květen 2009 - 16:48
Sau
příspěvků: 566
náhodný návštěvník

shamania napsal:
Do plna mi šlo natankovat jen 50 litrů, takže jsem měl ještě rezervu 5litrů

Muhehe, tak tos neměl v nádrži doslova a dopísmene nic a možeš byt rád žes neostals stát někde na dálnici a ne že rezervu 5 litrů Směju se Pokud teda Honda nezvětšila nádrže..

...only the good die young...

--
18. Květen 2009 - 15:13
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

Stává se vám, že máte přetlak v nádrži??

   178798_5.png

--
18. Květen 2009 - 14:27
pepavasa
Obrázek uživatele pepavasa
Administrátor
příspěvků: 2241
4D Hybrid
mám od: 5.2. 2007

Nebo děravou! Hlasitě se směju

   178798_5.png

--
18. Květen 2009 - 14:26
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Koly napsal:

Ty máš nejakú väčšiu nádrž? Pokiaľ viem tak nádrž má 50l, pritom mne sa nepodarilo priblížiť k 50-ke ani keď som jazdil niekoľko desiatok km s nulou na dojazde...

Ja mam taky vetsi nadrz, veslo se tam 53l.

--
18. Květen 2009 - 14:15
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Fanda - sice na novom aute na uctenku stav km nezapisujem, ale pre svoju informaciu prepocitavam spotrebu.

Mam nastavene auto nulovanie A pri natankovani. Po natankovani a otoceni klucika do polohy II mi este zobrazi povodne udaje, pocitadlo A sa zresetuje az po nastartovani... Mrk

mimochodom, ak chces mat presnu evidenciu, odporucam zapisovat najma stav celkoveho pocitadla kilometrov... Mrk udaj z pocitadla trip A/B je dobry len pre informaciu/zjednodusenie, aby si to nemusel zakazdym pocitat... Mrk

--
18. Květen 2009 - 12:30
Shadow
příspěvků: 394
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Fanda napsal:
2 Shadow: v podstatě podepisuju. Jen jsem šťoura a ještě se mi nepodařilo zjistit právě kolik km (anebo možná taky minut?) jsou ty "správné" přepočítací intervaly pro dojezd. Pokud zmíněný příklad zkusím v opačném gardu (nejprve spotřeba 10l/100km a potom 5/100) tak v určitém okamžiku mi dojezdové km naskáčou nahoru. No a zatím jsem nevypozoroval pravidla (dráha? čas?) Nechápu ale přežívám i bez této informace Cool

Přesně jak píšeš, tuto situaci jsem už několikrát ověřil. No a šťourat je třeba. Co kdyby se při tom na něco přišlo, třeba i z manuálu. MrkAndílek

Já si osobně myslím, že ten algoritmus je podstatně složitější než jsem nastínil, ale pro příklad je princip asi jasný. Tučňák

Only Shadow of ALF

--
18. Květen 2009 - 12:27
Fanda
Obrázek uživatele Fanda
příspěvků: 857
bývalý majitel

2 Shadow: v podstatě podepisuju. Jen jsem šťoura a ještě se mi nepodařilo zjistit právě kolik km (anebo možná taky minut?) jsou ty "správné" přepočítací intervaly pro dojezd. Pokud zmíněný příklad zkusím v opačném gardu (nejprve spotřeba 10l/100km a potom 5/100) tak v určitém okamžiku mi dojezdové km naskáčou nahoru. No a zatím jsem nevypozoroval pravidla (dráha? čas?) Nechápu ale přežívám i bez této informace Cool
Ještě k těm tripům A a B. Ano, v manuálu jsem toho našel Směju se vzpoměl jsem si, že jsem to kdysi i četl a věděl, leč úspěšně zapoměl. Vždyť já přes 1,5 roku určitě nelezl do nastavování displeje (jak praví manuál). Nulování A při tankování je jistě fajn fičura, ale mě to nevyhovuje, neboť bych musel zapisovat údaje pro svou evidenci ještě před tankováním, než se vynulují. Takhle si jen zapamatuju dojezd před tank. a zbytek vypíšu na zadní stranu účtenky potom. Holt nesmím potom zapomenout taky ručně nulovat (B). Nešikovné ale je, že i průměrná rychlost je takto svázaná s A - jo kdyby to bylo volitelné... To je asi pro mě ten hlavní důvod, mít A jako denní a B jako tankovací sledování. Ale jednu změnu jsem si nastavil - svázal jsem si dobu jízdy s B. Zatím jako zajímavost, jak dlouho jezdím na nádrž a možná si do excelu dodělám i průměrnou rychlost na nádrž, i když to je asi zhola zbytný údaj. Když už oba tripy mají své km a prům. spotřebu, klidně mohly mít i rychlost a čas. Ale i tak to je oproti jiným (třeba VW?) luxus.

--
18. Květen 2009 - 12:21
Koly
Obrázek uživatele Koly
Administrátor
příspěvků: 1398
bývalý majitel

shamania napsal:
Nezdá se vám, že dojezd na palubnim počítači nesmyslně rychle ubývá zhruba od 150km??

Nezdá, podľa mojich dlhodobých pozorovaní je to naozaj tak. Mrk

Podhodnotí údaje cca o 50km, pravdepodobne aby nútil človeka zájsť na pumpu s rezervou skôr. Už sa to tu rozoberalo, 0km dojazd snamená že tam je ešte minimálne niekoľko desiatok km. Dá sa to tiež odpozorovať podľa kontrolky rezervy, ktorá by mala byť 7,5l, ale objavuje sa spravidla pri dojazde okolo 50km. Ďalším strašiakom je ukazovateľ paliva v nádrži, ten si s kľudom angličana v pohode klesá pod nulu.

Quote:
Do plna mi šlo natankovat jen 50 litrů, takže jsem měl ještě rezervu 5litrů.

Ty máš nejakú väčšiu nádrž? Pokiaľ viem tak nádrž má 50l, pritom mne sa nepodarilo priblížiť k 50-ke ani keď som jazdil niekoľko desiatok km s nulou na dojazde...

--
18. Květen 2009 - 11:24
Shadow
příspěvků: 394
5D 1.8 Sport
mám od: 14.2. 2008

Tyhle vylomeniny má na svědomí elektronika a způsob vyhodnocování průměrné spotřeby a její aktuakizace na PP. Výpočet dojezdu je prováděn na základě přůměrné spotřeby za předchozí úsek XX km. Kolik přesně se mi zjistit nepodařilo, protože jsem líný to za jízdy sledovat a ani to není podle mne až tak podstatné. Červenám se Já taky až tak tu spotřebu nežeru, ale sleduju to ze zájmu, čím nás výrobci a jejich "počítače" krmí a jak se k tomu výsledku snaží dobrat. Jezdím podle nálady, buď se kochám nebo jedu. CoolCoolCool

Protože vše je elektronicky a především v průměru, záleží na počtu přerušení jízdy, stavu motoru po zastávce a pod, protože vždy se začíná počítat jakoby odznovu a pak se to zprůměruje. Ideální měření by bylo načepovat do plné jízda bez přerušení třeba 600 km a pak načepovat u stejné pumpy. Což se myslím potvrdilo jak někdo odzkoušel před pár dny a zveřejnil na našem webu. I u beznínu pak všechny údaje přesně souhlasí. Prostě čím více je mezi tankováním provedeno jednotlivých jízd, tím jsou údaje míň a míň přesnější. Tučňák

No a příklad k dojezdu: Výchozí stav kdy si v pamětí PP pamatuje stav v nádrži ne podle plováku, ale výpočtem cca 10 litrů a za posledních 20 km má v pamětí průměrnou spotřebu 5 litrů = ukáže se Ti dojezd 200 km. (Aktualizační interval jsem zvolil 20 km, reálná hodnota je v principu irelevantní.) Právě byly hodnoty aktualizovány. Nápad

Šlápneš na plyn a spotřeba najednou 10 litrů. Po ujetí 10 km se výpočtem v nádrži 9 litrů, ale pozor dojezd z těch 9 je počítán z průměrné spotřeby stále jen 5 litrů = cca 180 km. Směju se (Aktualizační interval je 20 km při vizuální kontrole opravdu po ujetí 1 km se sníží dojezd o 1 km)

Po dalších 10 km se spotřebou stále 10 litrů je v nádrži výpočtem 8 litrů a dojezd "zázrakem", teď již se spořebou 10 litrů je jen 80 km. To jsou nám věci co? MatesAndílek (Došlo k aktualizaci údaje o průměrné spořebě a skokově ubude 100 km.

P.S. Všechny údaje jsem volil empiricky pro jednodušší počítání při modelové situaci. I ten algoritmus počítače může být složitější, ale to nic nezmění na matematické podstatě. Čteme pravidla
A tak bychom se o těchto údajích rádoby Palubního "počítače" mohli bavit donekonečna. Zvykněme si, že vše je pouze orientační a nemůžeme údaje brát jako zobecňovací a už vůbec bychom neměli srovnávat krátkodobé poznatky z jednotlivých měření na dálku.

Only Shadow of ALF

--
18. Květen 2009 - 10:27

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".