Pravidla tohoto serveru

2bep napsal:
Dovolím si připomenout pravidla, se kterými zde všichni souhlasili při registraci. Obvzláště bych rád zdůraznil na 2. odstavec, týkající se zakládání nových vláken!

Pravidla tohoto serveru

Přestože se web snaží být co nejvíce komunitní a otevřený, je nutné respektovat vyšší velení - v tomto případě administrátory. Ti rozhodují o porušení pravidel, řeší konflikty a administrativní záležitosti atd. Aktuální seznam administrátorů najdete vždy v Kontaktech - viz odkaz v menu.

Při zakládání nových témat je třeba se ujistit, že už podobné téma v diskuzi neexistuje. K tomu je nejlépe použít hledání (vlevo nahoře). Také je vhodné se zamyslet nad vybraným jménem nového tématu - mělo by být krátké a výstižné.

Offtopic ("mimo-téma") témata jsou povolena pouze v odpovídající části fóra se jménem Offtopic. Příklad offtopic tématu může být například diskuze o designu nové Fabie.

Jsou zakázány veškeré urážky. Osobní kritiku je možné realizovat privátní zprávou. Obecně platí: Vyjadřujte se k tématům, ne k lidem!

Jsou zakázány vulgarismy. V textech je doporučeno (ale ne vyžadováno) používat spisovný jazyk. Je možné používat slang a nářečí, za předpokladu, že mu bude někdo rozumět. Pro ostatní výstřelky použijte náš Jazykový koutek! Směju se

Při citování (neboli quotování) výbírejte pouze relevantní část a nezapomeňte cizí text také uzavřít (citace začíná i končí značkou "quote" - viz odpovídající tlačítko). Vkládání obrázků do textu je možné, snažte se je ovšem minimalizovat. Nejen z důvodu přehlednosti, ale i technických aspektů - platí především pro externí obrázky, například smajlíky.

Vlastní reklama je zakázána s výjimkou bazarních prodejů. Případné výjimky posoudí administrátoři. Dále je zakázáno spamování všeho druhu, šíření HOAXů a podobné aktivity obtěžující ostatní účastníky.

Je zakázáno registrovat se jako jedna osoba pod více účty. Každý by se měl projevovat tak, aby se za sebe nemusel stydět - to platí i na poněkud anonymnějším internetu. Také není přípustné tímto způsobem obcházet restrikce dané adminy (např. dočasné zablokování účtu z důvodu porušení pravidel). Pokud trpíte schizofrenií, vyhledejte pomoc specialisty.

Porušení těchto pravidel může znamenat zrušení registrace a zamezení přístupu. Nezapomeňte, že i na internetu nereprezentujete jen sebe! Navíc i drobné porušení pravidel (duplicitní zakládání témat, offtopicy) přidělá práci administrátorům (přesuny příspěvků) a to určitě není Váš cíl...

Na konec jedna zásada z obecné netikety - pravidel chování na síti:

BUĎTE KONZERVATIVNÍ V TOM, CO POSÍLÁTE, A LIBERÁLNÍ V TOM, CO PŘIJÍMÁTE.

Vložil jc, 14. Září 2007 - 15:45