Projekt Mazlík

Projekt Mazlík

Po vzoru předchůdců bych se s vámi chtěl podělit o moji radost, a to zvelebování Hondy Civic 1.8 i-VTEC Executive 5D, alias Mazlíka Směju se

Nemám ale v plánu dělat nějaké zásadní úpravy - spíš jen doladit drobnosti, vylepšit interiér/exteriér a celkově se o auto starat. Takže asi tolik věcí jako u ostatních tu nenajdete. Ale myslím si, že je fajn o tom dát vědět, jednak je to pro mě takový souhrn a jednak to třeba může někomu pomoct – tak jako já čerpám nápady a rady od druhých. Kdybyste něco chtěli vědět, napište SZ.Auto jsem koupil v říjnu 2016. Od té doby jsem osobně udělal:

1]   Vyluxování a umytí auta, dofoukání pneu – to jsem původně nechal podle manuálu (všechna kola na 2,1 baru), což se mi ale nakonec zdálo málo, takže pod motorem mám 2,3.

2]   Výměna olejového filtru MANN W610/6, spolu s novým olejem Shell Helix Ultra 5W-40 (4+1L), k tomu jsem potřeboval klíč na filtr MANN LS6/1 a taky jsem potřeboval dokoupit autolékárničku a povinnou výbavu (žárovky a pojistky). U povolování starého filtru jsem se teda zapotil, protože koupený nový klíč na něj vůbec nepasoval! Nakonec se porod povedl univerzálním řetězovým klíčem. Nový filtr už jsem novým klíčem utáhl raz dva. Ze 4L balení oleje něco málo zbylo, 1L balení mám jako rezervu.

3]   Očištění a natření podvozku na rampě odrezovačem a potom Tlumexem. Problém je, že všude se člověk prostě nedostane. Taky jsem nastříkal potrubí výfuku žáruvzdornou stříbrnou a nabarvil vnitřní část koncovek načerno, původní barva už byla pryč.

4]   Výměna žárovek za hezčí a úspornější diody. Rozdíl v barvě a intenzitě je opravdu znát - většinou SMD LED, patice T10. Jak jsem se dočetl, zkratka SMD vychází z anglického názvu "Surface Mounted Diode/Device". Znamená to, že diody jsou pájeny přímo na desku plošných spojů. Hlavními výhodami SMD čipů jsou malé rozměry, účinnost a dlouhá životnost. Vyměnil jsem 2x 13 LED bílé parkovací, dál 1x 6 sufit LED bílá nad zadními sedačkami, 2x 6 LED bílé nad předními sedačkami a 2x 4 LED bílé v osvětlení RZ.

5]   V Lidlu jsem narazil na "osvěžovač interiéru a klimatizace" - sprej za cca 50 Kč na jednorázové použití. Zamáčknout víčko tak, aby sprej vystříkal celý svůj obsah, pustit větrák a klimatizaci na nejvyšší stupeň s vnitřním okruhem a nechat to tak cca 15 minut. Po aplikaci docela dobrý. Ale už za pár dní to skoro necítím a to píšou, že to stačí použít jednou za půl roku, tsss Smích

6]   Modrá 9 SMD LED do schránky spolujezdce. Doufám že bude svítit, když původní žárovička je dost slabá. Dneska jsem rozebral původní umístění a provizorně zapojil diodu - svítí pěkně:) Další den ji chci naletovat napevno a připojit i vypínač, protože se mi nelíbí, že schránka svítí neustále. Takže výsledek je tu - použil jsem plech a vypínač patřící do počítače a víčko z rychlých špuntů Smích Původní žárovičku jsem vyndal, odstřihl dráty, napájel dráty k vypínači - to je prostrčené větrací šachtou schránky a dioda je "zapuštěná" v mléčném špuntu - zacvakl se do díry, jak kdyby tam patřil:) Plech s vypínačem jsem přišrouboval na levou stranu schránky. Když člověk nemá hlavu vyloženě v úrovni schránky, tak drát vidět není. EDIT: Vypínač jsem nahradil "automatickým" rozpínačem. Funkčnost ale musím ještě doladit.

7]   Takže, držák na telefon z boku řadící páky je taky hotov. Hned první problém byl v tom, že můj telefon má extra baterii až z Honkongu s dvojnásobnou kapacitou, jenže je taky 2x tak tlustší (což mně osobně nevadí, spíš naopak - aspoň se líp drží). Prodejce jsem se ptal, zda se tam telefon vejde, odpověď byla tradiční - neví. Dobrá, do 14 dní můžu vrátit. Balíček přišel, rozbalím a... no jistě, telefon se tam nevejde o nabíjení ani nemluvě Smích Jenže já ten držák potřebuju! Takže, jak by řekl děda (a on to posléze taky řekl Smích ) začnu si hrát na fu-še-ra z Vietnamu a nedílnými společníky jsou mi vrtačka, pilníky a další nářadí. Nakonec jsem přišel na to, že pokud ubrousím čtyři výstupky, telefon tam narvu obráceně, resp. otočím držák o 180° a ještě udělám výřez pro nabíječku... no zkrátka, nevypadá to jak z fabriky, ale účel to plní na 100 %. K tomu jsem si objednal diagnostickou jednotku pro OBD II s Bluetooth - budu testovat. Zatím jsem to měl připojené asi na 10 minut a je to zajímavá hračka.

8]   Po několika týdnech se vrátím k bluetooth adaptéru ELM 327. Je to opravdu taková "kravinka" pro zábavu. Člověk se bez toho rozhodně obejde, jenže... jenže ono mě to najednou začalo bavit tak, že ho zapojuju při každé delší jízdě Směju se Zkoušel jsem jen běžně dostupné a tudíž free aplikace pro Android, platit za to nechci. Nejlepší je podle mě OBD Car Doctor, potom Torque a Piston. Samozřejmě funkce jsou bez platby omezené, ale i tak je informací habaděj. Dají se rozdělit na statické (info o autě, VIN, typ motoru, verze sw apod.) a aktuální (od skutečné rychlosti, otáček motoru, přes aktuální/průměrnou spotřebu, napětí baterie, teploty chladící kapaliny až po exotiku typu poloha škrtící klapky, tlak paliva, senzor zrychlení v osách XYZ, zatížení motoru, teplota výfukových spalin atd.), pak je tu vyhledávání chybových hlášek (nic mi ale nenašlo), různé statistiky a logy. Mě prostě baví dívat se na ty aktuální údaje, které jsou navíc ve formě grafů, textově nebo jako analogový budík. Po několika jízdách jsem zjistil, že koukat potom na aktuální spotřebu přes 20L / 100km při předjíždění mi moc dobře nedělá Smích Takže následně při lehčí noze na plynu (ale hard-eko to taky není) končím na průměrných hodnotách jízdy kolem 6L / 100km Směju se

9]   Další věc, kterou jsem stihl za jedno odpoledne je osvětlení kufru LED páskem. Jupí, rozdíl je neporovnatelný Směju se Potřeboval jsem k tomu 1m pásku s bílými LED diodami (resp. asi 95cm, kus jsem ustřihl), příkon necelých 5W/12V. K tomu hliníkovou lištu s mléčnou krytkou (taky zkrácená), doma jsem našel mezi zásobou kabelů samce a samici 3,5" jacka. Hliníkovou lištu jsem provrtal na třech místech, připevnil šrouby do plata kufru. Na to jsem nalepil diodový pás s naletovaným kabelem ukončený 3,5" samcem. Druhý kabel jsem naletoval na konstrukci původní žárovičky v kufru, provlíknul vedle vyvrtanou dírou do plastu kufru a to je vlastně všechno. Když budu chtít plato vyndat, stačí rozpojit konektory. Původní žárovička je samozřejmě funkční. Možná se někdo poučí z mojí chyby a to, že jsem si správně nenaměřil úhel osvitu - diody nesvítí dolů do kufru, ale spíš na člověka, co stojí před ním Jsem smutný No, naštěstí náprava nebude tak složitá - stačí vyměnit šňůrky, co drží plato za cca o 3cm delší a úhel osvitu už bude pěkně dovnitř kufru. EDIT: Tak nakonec jsem se vykašlal na šňůrky, rozebral lištu a přidělal pěkně tam, kam jsem ji měl dát hned napoprvé. Dírky v tom chlupatém polostrování naštěstí nejsou vůbec vidět. Takže teď je to konečně podle představ Směju se

10]   Kamera TrueCam A6 přední + zadní je nainstalovaná. Dojmy z reálného provozu napíšu až později, teď něco z instalace a vlastností konstrukce. Skvělé je, že v balení za příznivou cenu jsou kamery rovnou dvě. Ale nic není dokonalé a výrobce by zasloužil za uši za přísavku (s napájením) na přední kameru, protože ať jsem zkoušel, jak jsem zkoušel - absolutně nedrží a po pár vteřinách odpadne. Nepoužitelné. Naštěstí je v balení i nalepovací držák s napájením a ten už je ok. Délka kabelu pro zadní kameru (taky s nalepovacím držáčkem) je víc než dostačující. Jenže další kámen úrazu je připojení k přední kameře - a to tak, že kabel vám prostě trčí od zrcátka dolů! Jinak to nejde, konektor je na spodní straně hlavní kamery. Naopak bych pochválil konstruktéry Civicu, kabel jde na většině míst pěkně schovat za polostrování. Napájení hlavní kamery jsem vyřešil po svém - nechtěl jsem vést složitě někudy kabel od zapalovače u řadící páky (stejně je už obsazený nabíječkou na držáku telefonu). Takže jsem za pár korun koupil dvoulinku, samici zapalovače, a pojistku. Přes digitální voltmetr jsem si zjistil, kde je v pojistkové skříňce spínaných 12V na klíček - takovou neobsazenou pozici jsem našel pod číslem 37, Denní světla. Původní účel je z mého pohledu irelevantní, hlavně, že pozice je neobsazená a funkční. Plusový kabel jsem přiletoval na opačnou nožičku pojistky, než mi voltmetr ukazoval napětí, aby se v případě problému přepálila. No - je to trochu prasárna, protože se mi přes to letování nevešla do pozice celá, ale drží dobře. Mínus je na šroubu kostry. Originální nabíječka je tedy pěkně schovaná a připnutá plastovou eska páskou ve volném prostoru u pojistkové skříně. Obě kamery se zapnou a nahrávají po otočení klíčku do polohy II.

11]   UV LED pásky na osvětlení nohou řidiče a spolujezdce. Tak nad tímhle jsem přemýšlel celý víkend. Původní představa byla, aby mi podsvícení fungovalo při otočení ovladače potkávacích světel do polohy 3 - na senzor světla. Tuhle funkci totiž nepoužívám a rovnou přepínám do polohy 4. Jenže to bych musel nějak rozebrat volant a hrabat se do důležitých vnitřností a takový dobrodruh zase nejsem. Takže na extra vypínač? Proč ne:) Koupil jsem si 1m UV LED pásku, kabel, vypínač, pojistku a postupoval jsem obdobně, jako u kamery. Našel jsem si v pojistkové skříni stálých 12V - volná pozice č. 27, Nepoužito. Takže pojistka s připájeným plus sem, mínus na kostru ke kameře. Vypínač jsem dal do takového plastového pouzdra a tavnou pistolí (drží dobře, ale zároveň by šel bez poškození odloupnout) přilepil na plast pod nohama. Nohám nijak nepřekáží. U řidiče jsem si naměřil pásek 55cm, u spolujezdce 45cm. Jsou zapojeny do série a kabel jsem protáhnul normálně skrz středový tunel. Nejdřív jsem si myslel, že to půjde snadno. Pak jsem se zděsil, že je můj plán vniveč, protože mi to nešlo. Ale nakonec jsem tu správnou skulinu přece jen našel. Pásky jsou nalepené na plastu nad nohama. U spolujezdce krásně drží, protože plast je hladký. U řidiče je vroubkovaný a tam je to horší. Zalepil jsem každou část elektrikářskou páskou, ale to nevypadalo dobře a stejně se odlepovala. Budu muset vymyslet lepší uchycení (tavnou pistolí?). Jinak už mám vyzkoušeno v noci při jízdě a světlo je modro-fialové, intenzita tak akorát, aby nerušilo, ale zároveň žádná bludička. S výsledkem jsem spokojen:) EDIT: Ne, nejsem spokojen. Protože se postupně začaly pásky odlepovat, koupil jsem hliníkové lišty, stejné jako do kufru, akorát s čirým plastem. Ty jsem přišrouboval na kryty nad koleny (nohám nevadí) a je to. Žádné odlepování, drží parádně.

12]   Rád poslouchám muziku, ale už tolik ne reklamy. Takže jak na MP3? Vypalovat CD se mi moc nechtělo, to bych jich měl fůru, při otřesech to přeskakuje a v zimě se kolikrát ani nechtějí načíst. 2DIN rádio vypadá fajn, jenže není nejlevnější, a zvyšuje riziko vandalství. Nakonec mi dneska za pár korun došel z Číny FM transmitter na microSD karty a jako bonus je tam bluetooth hands free. Vypadá docela pěkně, kabel je dostatečně dlouhý, dá se uchytit přes silný magnet nebo 3M páskou a v konektoru je ještě nabíjecí USB 5V/2A. V manuálu uvádí nějakou stereo digitální PLL modulaci s dosahem 10m a zkreslením míň jak 0,1 %. No tak uvidíme. Nebo spíš uslyšíme. EDIT: No, to zkreslení bude asi větší (Hi-Fi to rozhodně není, prostě rádiový přenos), ale pořád jsem s výrobkem i reprodukcí spokojen.

13]   Přes zimu se toho moc udělat nedá, tak jsem si alespoň udělal radost kulisou řadící páky z TypeR. Nejdřív se mi hrozně líbila - na kulečníkovém stole by byla určitě středem pozornosti. Po namontování do auta se mi už zdálo, že do vzhledu interiéru tolik nepasuje, protože prostě hodně jakoby "svítí". Ale asi je to spíš otázka zvyku, protože po pár dnech mi to už tak nepřišlo. Jinak se drží dobře a ani ten počáteční chlad mi nějak nevadí, ohřeje se rychle. Ještě budu nějakou dobu testovat vhodnost a jednu z nich pak prodám. EDIT: Nakonec jsem změnil názor. Ta originální plastová se mi prostě líp drží v ruce. Škoda, prodáno Jsem smutný

14]  Dnes jsem nechal v servisu preventivně vyměnit brzdovou/spojkovou kapalinu DOT 4 a převodový olej Honda Ultra MTF 3.

15]  Tak konečně slunné dny jsou tady:) Vyměnil jsem původní vzduchový filtr (asi ještě úplně KO nebyl, ale mám lepší pocit) za nový Mann MF C2240. Potom kabinový filtr, rovněž za Mann MF CU2454 - tady už tedy rozdíl byl víc než viditelný. Listí, prach, další nečistoty. Musím pochválit jednoduchost výměny obou. No a nakonec jsem vyměnil písty ve víku kufru, Kilen 424029. Rozdíl v síle je znát, i když bych bral ještě rychlejší otevírání. Uprostřed je to pořád pomalý. Spíš mi to přijde ale jako vlastnost, než že by písty byly slabý.

16]  Spreje Foliatec na nabarvení brzdičů jsou doma. Jeden je červená barva kombinovaná s tužidlem, druhý je nějaký odmašťovač a čistič brzd. Kola jsem sundal po dvojici na dvou heverech a očistil čelisti vrtačkou s brusným papírem a pak ještě malou bruskou. Mít jedno kolo čerstvě natřené a druhé teprv brousit by asi nebyla nejlepší strategie. Pak jsem nastříkal čistič - překvapilo mě, jak staršně rychle schne, jsou to sekundy. Ale peklo přišlo v podobě lepení novin a pásky všude kolem. To mi fakt dalo zabrat. Nakonec dvě vrstvy laku. To na konci trochu zamrzelo, protože jsem se bál, aby zbylo i na další kola. Ale jak se ukázalo, zbylo na čtyři vrstvy a plechovka pořád ještě nedošla. Ale už se mi fakt nechtělo zase sundavat celou první stranu a donekonečna to znova oblepovat. Tak snad ta dvouvrstvá chvíli vydrží. Jinak výsledek se mi líbí, autu to určitě přidalo na parádě:) Nakonec jsem ještě udělal úpravu v bodě 6].

17]  Ochranné boční lišty nalepeny. Myslím, že je to otázka zvyku. Po pár dnech už mi vůbec nepřijde, že je na dveřích něco, co tam původně nebylo. A co víc, ono se mi to začalo líbit.

18]  Tak tohle je zatím asi největší výzva, co se týče těch kravinek, co dělám - svítící logo "H" v masce (akvárku). Háčko jsem objednal z Číny, vypadá úplně stejně jak originál, jen je asi o půl centimetru na každé straně menší. Větší, resp. originální rozměry se zřejmě nevyrábí a to z důvodu toho, že ten znak je bůhvíproč koncipovaný pro umístění dozadu a ne dopředu. Já ho každopádně chci dopředu. Vypnutý je jako originál stříbrný a zapnutý svítí krásně studeně bíle. Ok, takže jsem sundal plastový kryt pod kapotou (doporučuju si koupit náhradní plastové šrouby - praskají). Následně jsem musel hledat v manuálu jak vyndat akvárko. Nahoře se vycvaknou dva plastové úchyty, akvárko se vyhne dopředu, potom se opatrně vycvaknou dva dole a největší pakárna je povolovat ještě dva zarezlé šrouby uprostřed dole. To šlo opravdu těžce, protože i když nemám silné ruce, skoro jsem je tam nemohl nasoukat. Ok, maska je venku. Další problém. Je celá slepená jakýmsi tuhým a mazlavým lepidlem. Takže nahřávat fénem a páčit ve dvou lidech. To trvalo snad hodinu. A jak vyndat originální znak s černým plastem pod ním? Páčím, páčím... a nic. Na něčem drží. Nakonec jsem náhodou přišel na to, že znak je jen nacvaknutý - ale až po tom, co jsem zlomil jednu nožičku:( a plast pod ním drží tuším dva šrouby. Dobře, takže vyvrtat zezadu díru pro kabeláž, přišroubovat destičku a přilepit znak. Povedlo se. Všechno jsem namontoval zpátky a masku pro jistotu slepil ještě montážní pěnou, ta pod krytem vidět nebude. Kabeláž a spínač byla taky "sranda". Vůbec jsem nevěděl, kudy to vést. Přes motor do kabiny? Vždyť tam není kousíček místa! Nakonec jsem z nějakého německého fóra okoukal, že to jde prostorem pod blatníkem a následně otvorem pro kabeláž dveří řidiče. Tam jsem tu gumu musel zaizolovat zase montážkou, protože jsem ji nechtěl řezat. Dál to vede platem pod volantem a následně do středového panelu s roletkou, kde je přišroubovaný spínač. Tadá! Svítí nádherně. Tak pěkně, že jsem si ani nestačil udělat fotku... Jedu večer asi tak půl hodiny se zapnutým znakem a super pocitem, jestli se stačí protijedoucí řidiči dívat na tu krásu Smích Zaparkuju a jdu se ještě pokochat. Šok! Znak svítí místo bílé barvy častěčně dožluta a je dokonce trochu roztavený. No to snad není možný! Strávil jsem na tom několik dní, grrr Jsem smutný Tak tohle mě fakt zamrzelo a pak jsem si uvědomil svoji blbost. Já měřil napětí 12V jen při vypnutém motoru - no a jak jsem zjistil později, při běžícím tam jde ne 12, ale 14,4V. To jsem tomu dal... Ale nevzdávám se. Nový znak je po měsíci doma, jenže zapojení nebude žádná sranda. Samozřejmě před něj musím dát pár ochranných součástek - a to je oříšek, jak jsem zjistil po poradě s chytřejšími. Konec prvního dílu, pokračování příště. EDIT: Tak teda znova. Vyndat masku, rozebrat masku, vytrhnout přilepený znak, přilepit nový. Masku očistit od montážní pěny z minula a zalepit bezbarvým silikonem, aby to nebylo jak od čuněte, vložit do auta. Před znakem jsou stabilizátor napětí na 12V, transil a sada křemíkových diod. Nemám páru jak to funguje, ale zdá se že jsem to zapojil dobře, protože na výstupu těch 12V je (+-nějaká desetina) a hlavně teď už jsem před slepením udělal testování asi deset minut svícení s běžícím motorem a znak se nehřeje - což doufám i vydrží. Tak co na něj říkáte?

19]  Nechal jsem si zprovoznit nový klíč s dálkovým ovládáním. K autu jsem měl jen jeden. Ten nový jsem koupil z Číny, největší problém byl "uhádnout" ten správný. V nabídce je totiž spousta variant provedení, čipů a frekvencí. Naštěstí se mi to povedlo. Důležité jsou parametry: frekvence 433MHz a model čipu Valeo S0087 A. Poté vybroušení klíče naprogramování čipu.

20]  Přišel čas na servisní prohlídku před 120 tisíci kilometry. Moc spokojený jsem ale s přístupem servisu v ČB nebyl. Neumožnili mi být nebo aspoň nahlédnout na otevřený motor a seřízení ventilových vůlí. Takže nezbývá než věřit... Dál jsem nechal preventivně vyměnit chladící kapalinu, zatuhlé tyčky stabilizátorů a svíčky. Ty jsem měl vlastní NGK Iridium made in Japan. Při převzetí mi neřekli vůbec nic ke stavu auta předchozímu a nynějšímu. Jak to vypadá s rozvodovým řetězem a napínací kladkou? Nakolik bylo potřeba zregulovat ventily? Kdybych si neřekl alespoň o zkouknutí opotřebení starých svíček (celkem ok, auto taky žádný problém nemělo), tak nevím nic :-/

21]  Začala mi odpadávat zadní kamera při zaklapnutí a bouchnutí s pátými dveřmi. Což mě pěkně štvalo. Zkusil jsem tedy vyrobit držák. Funkci plní, ale omezuje mi výhled z kamery. Možná to ještě nějak upravím...

svetla_0.jpgDSC_4924.jpgDSC_4927.jpgDSC_4926.jpgDSC_4928.jpgDSC_4935.jpgDSC_4940.jpgDSC_4943.jpgDSC_4945.jpgDSC_4948.jpgDSC_4950.jpgDSC_4951_0.jpgDSC_4954.jpgDSC_4968_01.jpgDSC_5001.jpgDSC_5000.jpgDSC_5006.jpg
DSC_5015.jpgDSC_5019.jpgDSC_516802.jpgDSC_516803.jpgsvetlo_rz_puvodni.jpgsvetlo_rz_nove.jpgFM_Transmitter.jpgDSC_5168_01.jpgDSC_5233.jpgDSC_5236.jpgDSC_5235.jpgDSC_5361.jpgDSC_5366.jpgDSC_5368.jpgDSC_5408.jpgDSC_5409_01.jpgDSC_5639.jpgDSC_5642.jpgDSC_5468.jpgDSC_5469.jpgDSC_5755.jpgDSC_5756.jpgDSC_5759.jpgDSC_5762.jpgZnak1.jpgZnak2.jpgDSC_0543.jpgDSC_0546.jpgDSC_0547.jpgDSC_0477.jpg

Vložil flint, 6. Listopad 2016 - 17:01
 

flint
příspěvků: 74
5D 1.8 Executive
mám od: 7.10. 2016
v provozu od: 1.8. 2008

Jo, máš pravdu. Reálnou dlouhodobou spotřebu počítanou telefonem mám 6,5L/100km.

_________
Dneska jsem měnil olej a původní šroub ve vaně jsem nahradil novým s magnetickou koncovkou.

--
28. Říjen 2019 - 23:37
pilot
příspěvků: 532
3D 2.0 Race
mám od: 27.11. 2017
v provozu od: 26.9. 2007

ta spotřeba (tedy spíš nespotřeba Koulím očima ) je na skoro 100 km opravdu parádní Palce nahoru . Dá se to dosáhnout když trasa dovolí. Taky tomu občas umím vzít za uši, a na 1,8 se dlouhodobě dostávám pod 7l/100km (ostatně asi jako většina zde..). Za kolik to ukazuje od počátku? Jen bych pro úplnost dodal, že palubák je opravdu hodně "optimistický" Andílek = tankuješ-li s reálným výpočtem, bude ti vycházet +- o 0,5l víc 666

--
20. Říjen 2019 - 10:28
flint
příspěvků: 74
5D 1.8 Executive
mám od: 7.10. 2016
v provozu od: 1.8. 2008

Trasa to trochu z kopce je. Ale nic zvláštního - jižní Čechy. Jel jsem běžnou rychlostí 90-100 km/h. Ale využívám znalosti trasy (třeba omezení na 70 nebo 50 dojíždím s předstihem a brzdím motorem), vypnutá klimatizace, minimum brždění a konstantní tempo... někdy využiju i větrného stínu za kamionem (když nepospíchám). Ale tyhle eko jízdy nedělám vždy, někdy na semaforech schválně brzdím ostřeji, ať se to obrousí, někdy zase vyženu pavouky z motoru a užívám si jízdu Směju se

--
17. Říjen 2019 - 23:38
Milos57
Obrázek uživatele Milos57
příspěvků: 107
5D 1.8 GT
mám od: 4.9. 2010

Já ano, taky pod 5 l, v Polsku při jízdě v koloně, určitě hohttps://8g.hondaclub.cz/comment/reply/8217/100883#dinu rychlostí kolem 60km/hod

--
30. Září 2019 - 17:49
lukas.toth
příspěvků: 4
5D 1.8 Sport
mám od: 16.5. 2018
v provozu od: 10.10. 2009

To muselo být z kopce ne? Nechápu Já sem se nikdy pod 5,5 nedostal. Hlasitě se směju

Spritmonitor.de

--
30. Září 2019 - 11:41
flint
příspěvků: 74
5D 1.8 Executive
mám od: 7.10. 2016
v provozu od: 1.8. 2008

Preventivní servis v cca 117 tis. km. Výroba držáku zadní kamery. Ukázka, jak se jezdí s 1.8 na 100km Směju se

--
27. Srpen 2019 - 22:45
flint
příspěvků: 74
5D 1.8 Executive
mám od: 7.10. 2016
v provozu od: 1.8. 2008

Teď v srpnu byla Hondička se mnou na první STK, jinak slaví už 10. narozeniny. Technik na emisích mi sdělil, že má hodnoty jako nové auto. Potom na konci vlastní kontroly technického stavu: "Nebude vadit, když tu pár minut počkáte? Máte auto v pěkným stavu, ale tou kontrolou jsme prošli moc rychle." Hlasitě se směju

--
15. Srpen 2018 - 15:28
pilot
příspěvků: 532
3D 2.0 Race
mám od: 27.11. 2017
v provozu od: 26.9. 2007

díky za info Mrk ; nějak jsem si vsugeroval, že jsi řešil flip key Červenám se

--
26. Prosinec 2017 - 19:34
flint
příspěvků: 74
5D 1.8 Executive
mám od: 7.10. 2016
v provozu od: 1.8. 2008

StB: Super, dík, zkusím.

--
24. Prosinec 2017 - 15:29
StB
Obrázek uživatele StB
příspěvků: 58
5D 2.2 Executive
mám od: 20.12. 2014
v provozu od: 20.12. 2006

K odstranění reklam z rámečku RZ ti stačí kus hadru a trocha nitroředidla. Jde to velice lehce setřít a rámeček nepoškodíš.

--
23. Prosinec 2017 - 18:55

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".