pneu pre SUV 235/65 r17 104W

ahojte,... viete mi niekto poradit nejake kvalitne letne pneu,konkretne pre Audi Q5 3.0 tdi, povodne su tam Dunlop SP SPORT 01 ale tie su nic moc,trochu naprsi a uz to lieta po ceste,aj stacia mensie nerovnosti proste nedrzia vobec dobre,ked sme prezuli na zimne tak tie...parada,dokonca aj teraz cez leto su ovela lepsie tie zimne ako tieto letne... tak potrebujem poradit nejaku dobru gumu,do terenu s tym pochopitelne nejazdime,len po ceste.
vopred vdakaaaaa

Vložil Misko42, 7. Květen 2010 - 19:05
 

Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

a je tu este aj podozrenie na to,ze predajca vymenil tie gumy. lebo auto prislo v decembri na letnych gumach,vraj mu ich hned prezuju na zimne a zadarmo mu tie letne uschovaju,cize on tie povodne original ani nevidel a ani nikde neni pisane ake tam boli,potom po zimnej sezone prisiel k nim aby mu ich dali na auto a...dali mu taketo smejdy,ale dokazat sa im to neda,neviem ake tam dava vyrobca,ale svagrov brat kupoval hned po nom Q7 a ten tam mal uz bridgeston...

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
9. Květen 2010 - 19:16
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

vdaka za rady... auto je svagrove a nechce kupovat nove elektony nic,lebo tak ci tak kazde 3roky meni auto tak vraj do toho vrazat nebude,len chce poriadne kvalitne gumy takze preto len v tomto rozmere.

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
8. Květen 2010 - 17:13
Shi
příspěvků: 1025
bývalý majitel

Každý slušný výrobce si gumy, které dodává jako OEM, celkem intenzivně testuje, takže mě překvapuje, že by u Audi šáhli úplně vedle. Ikdyž z volby Michelin Pilot Primacy (dodala Honda i Toyta jako OEM obutí) zrovna nejásám, tak úplně špatné ty gumy nejsou a mezi rokem 2003 a 2008 očividně došlo k inovaci směsi, takže na mokrém se už chovají o dost lépe, než tomu bylo dřív.

Mimochodem, z důvodu jednoduchosti zadní nápravy a její geometrie mi byly na auto s naším typem podvozku doporučovány asymetrické gumy namísto směrových, protože asymetrické mají vnitřní stranu vyztuženou a tak lépe snáší to, že náprava je z výroby do "A". Co se týče značky tak doporučení znělo Continental/Michelin/Bridgestone.

--
8. Květen 2010 - 14:57
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

Shi napsal:
Matulo: Gratuluju k přežití, muselo to být maso. Já se snažím na gumách nešetřit a zjišťuju, že za mou jedinou zaviněnou nehodou mohly být kromě nepřízně osudu a blbě naloženého přívezného vozíku taky méně než bezvadné tlumiče, díky kterým se auto už nedokázalo stabilizovat.

dik za gratulaciu... Mrk

este dodam, ze okrem tych zvlastnych asymetrickych drazok su tie gumy vyrobene z pomerne tvrdej zmesi, co tiez dost vyznamne ovplyvnuje ich adheziu za mokra...

--
8. Květen 2010 - 14:00
Shi
příspěvků: 1025
bývalý majitel

Dunlop SP 01 je asymetrická guma, na jejímž dezénu je něco, co jsem do dneška nepochopil - na jedné půlce auta je z hlediska odvodu vody jakoby namontovaná správně, na druhé jakoby špatně. A přitom tak to má být. Trpí tím všechny asymetrické pneumatiky, které mají část dezénu s vějířovitým vzorkem. Michelin Pilot Primacy to má taky.

Opravdu sportovní asymetrické gumy tam žádný vějíř nemají, takže při "valení se" vodou na obou stranách auta může voda odtékat pryč stejně.

Prakticky čím víc připomíná pneumatika gumy používané ve Formuli 1, tím lépe.

V tomto smyslu Dunlop SP Sport Maxx GT vypadá o dost líp, než SP 01. Ty Dunlop SP Sport Maxx GT má v nabídce např. www.e-pneu.cz

Bohužel, v požadovaném rozměru 235/65R17 se mnoho gum opravdu nedělá. Ale tyto gumy mají hodně vysokou bočnici (profilové číslo 65), pokud nejezdíte mimo nezpevněnou silnici, možná by stálo za to se na léto zamyslet nad gumami v jiném povoleném rozměru:

http://www.e-pneumatiky.cz/Pneumatiky/Audi/Q5-8R-r.v.od-2008-11/2.0d-105kW-1968ccm-r.v.od-2008

Třeba v rozměru 255/50 R19 se toho dělá už docela dost.

Matulo: Gratuluju k přežití, muselo to být maso. Já se snažím na gumách nešetřit a zjišťuju, že za mou jedinou zaviněnou nehodou mohly být kromě nepřízně osudu a blbě naloženého přívezného vozíku taky méně než bezvadné tlumiče, díky kterým se auto už nedokázalo stabilizovat.

--
8. Květen 2010 - 12:47
matulo
příspěvků: 802
3D 1.8 Plus
mám od: 3.4. 2009

tie Dunlopy su vazne dost spatne... na sucho este ako-tak ujdu, ale na vlhku a vode je to des a hroza...

mam s nimi osobnu skusenost, z Civica som vtedy spravil kombajn... Moze za to viac veci, hlavne medzikus, ale myslim, ze nieco malo viny na nehode maju aj gumy... viac info tu...

--
8. Květen 2010 - 11:53
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

ano je nova,vlastne bola prva predana u nas hned jak prisla ako novinka... a bola tam ta guma od vyroby,tak sa to kupilo.

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
7. Květen 2010 - 19:44
Shi
příspěvků: 1025
bývalý majitel

Problém není ve značce dunlop, ale v tom, že si to auto s tou gumou nerozumí, což se stát může. Ta Q5 je nová ? Ty dunlopy tam dává výrobce ? Výrobci si gumy testují, takže mě překvapuje, že by u Audi šáhli tak moc vedle.

Jinak SP01 je konstrukčně už dost stará záležitost a nečekal bych, že se bude dávat na Q5. Doba mezitím pokročila.

Zkus spíš nějaké Audi fórum, nebo fórum na www.autorevue.cz

--
7. Květen 2010 - 19:40
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

tu dunlop som nenasiel, len Dunlop SP Quattromaxx XL MFS, ale neviem ci by sa kupovalo znova dunlop ked takato zla skusenost... test som ziadny nenasiel

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
7. Květen 2010 - 19:24
Misko42
Obrázek uživatele Misko42
příspěvků: 776
3D 1.8 Sport
mám od: 2.4. 2008

nie,hned jak sa kupilo auto tak bolo na letnych,zacalo prsat a na ceste domov hned len len ze nebola kolizia,v audi povedali ze to su tie gumy,vraj take "sportove". na zimu sa dali zimne a paraaada,rozmer je tam tusim ten isty,teraz sme to prezuli ze vyskusame to znova a...zase to iste,pneuservis to vymenil,nafukal vsetko jak ma byt... ja som rozmyslal nad michelin alebo bridgestone kedze s tymi mam skusenosti na osobnom aute (pilot sport 1,pilot sport3,re050a) vsetko parada aj na vode.

"IF YOU CAN DREAM IT,
YOU CAN DO IT."

--
7. Květen 2010 - 19:22

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".