[LOCK] P: sportovní výfuk REMUS Honda Civic, Typ FK1/FK2 od 2006-2014 PowerSound Duplex

Zdravím chlapi.
Prodám tento sportovní výfuk REMUS Honda Civic, Typ FK1/FK2 od 2006-2014 PowerSound Duplex. Mám kupce na mé auto a už ho asi nenamontuji. Je nový originál zabalený a nepoužitý. Kupovaný v auto Elit za 23800Kč. Nechám ho za 19500Kč! Je včetně homologace a možnosti ladění zvuku klapkou. Slyšel jsem ho naživo a je to super. Dle vírobce při kombinaci svíček iridium denzo,kn filtru + výfuk nárůst až o 15koní.

Jde na tyto vozy:

(L13A7) Honda Civic VIII Hatchback FN, FK 1.4 2006/01-2014/12 1339 ccm, 61 KW, 83 PS
(R18A2) Honda Civic VIII Hatchback FN, FK 1.8 2006/01-2014/12 1799 ccm, 103 KW, 140 PS

Remus_Logo.jpg

Remus_Honda.jpg

Vložil jan.sital, 30. Květen 2014 - 10:45
 

2bep
Obrázek uživatele 2bep
Administrátor
příspěvků: 5047
bývalý majitel

to jan.sital: Je nutné ale i zvážit to, že motor od motoru se svou koncepcí a nastavením dost liší...
Něco jiného je motor v R1 či K20 v CTR, které jsou od počátku stavěné na poskytování co největšího výkonu, a motor R18 v 5D, který má hlavně zajišťovat ekonomický provoz.

Výrobce, ať už jakýkoliv si může tvrdit co chce, ale:
a) díky již zmíněnému slovnímu spojení "až o" je krytý proti nařčení o klamavé reklamě.
b) ta informace o nárůstu výkonu se vztahuje přímo k této variantě pro motory (L13A7 a R18A2) nebo obecně k této variantě výfuku?

Můžeš Ty či výrobce/prodejce svá tvrzení podložit měřením na konkrétním C8G s R18A2 (výkon, zrychlení, maximálka, dynamika atd.) v seriovém stavu a po instalaci oněch úprav? Ideálně za stejných povětrnostních a jiných podmínek, aby se dalo říct, že ten případný nárůst je právě jen díky těm úpravám.
U úprav typu KN vložka, výfuk bohužel dost často funguje placebo efekt "víc to řve, tak to líp jede", ikdyž na stopkách se to pak nijak neprojeví...
Spíš co by se mělo zdůraznít je skutečnost, že když už se upravuje výfuk, mělo by se upravit i sání, aby bylo i nadále zajištěno správné "dýchání" motoru.

Spolu s tím i platí, že ne každý kdo na svém autě provádí designové či performance úpravy musí chtít hlasitý výfuk.

K onomu slovíčku "SPORT". V čem je C8G 1,8 Sport sportovnější oproti C8G 1,8 Comfort? V předních mlhovkách, automatických stěračích či světlech, koženém volantu a hliníkových pedálech? Speciální edice C8G 1,8 GT také neznamená "Grand Tourismo" minimálně s JRC kompresorem, ale jen pár designových úprav na exterieru a interieru.


--
3. Červen 2014 - 10:44
niio
příspěvků: 1655
bývalý majitel

ako realne moze ten vyfuk pridat kone? jedine ze by bol vykuchany a valce nemuseli pretlacat splodiny cez tlmic. velmi ale pochybujem, ze na pretlacenie tych splodin treba 10 koni. dalej tu mame ale katalyzator, ktory by tiez musel ist prec. a tiez by bolo treba zvacsit priemer potrubia...mozno tam sa skryva to tajomstvo slovicka *az. Ak clovek kompletne prestavia vyfukove potrubie, tak bude mat az +10koni. Aby to potom aj vyuzil, tak to aby clovek jazdil aj v idealnom pocasi...

--
3. Červen 2014 - 9:42
jan.sital
Obrázek uživatele jan.sital
příspěvků: 302
5D 1.8 Sport
mám od: 1.10. 2011
v provozu od: 10.10. 2007

Ahoj Bully. Špatně jsi to pochopil.Psal jsem 20koní navíc celkem 202.Myslím,že je to z přízpěvku jasně čitelné. Těch 100% jsem prostě myslel tak jak se při řeči používá fráze 100%.Jako že vím a mohu dokázat grafem stoprocentně že výfukový systém má na nárůst výkonu při dodržení ostatních nutných úprav velký vliv. a myslel jsem to tak, že si za tim 100% stojím. Nevím kolik jsi ty osobně opravil motorů,aut,motorek,karosérii,atd.Já to dělám celý život a to mi táhne na 50 tak myslím něco o autech vím.Ale opravdu s Tebou nesouhlasím.Sportovní výfuky zvyšují výkon.Jedině že by jsi věděl něco co technici v Akrapovič,Lazer,BOS,Sebring,Scorpion,Remus,atd.nevjedí.No,ale co člověk to názor.Ale jestli chceš pošlu Ti výkonostní křivku se standartním výfukem na R1 a pak jen s koncovkama bez svodů.Pak další s laděnými svody,vzduchovou vložkou a sportovníma svíčkama. I ten blbej filtr jak říkáš má na výkon velký vliv.Ucpi sání a uvidíš jak auto chcípne a vyndej filtr a nebo mu dej čuchnou eteru a uvidíš jak bude motor zuřit. Vše co na motoru změníš tak vždy ovlivníš výkon.Buď nahoru a nebo při blbé volbě určitě i směrem dolu.S tím souhlasím. Ale také vidím,že rozhled máš! To netvdím!Budeš dobrej týpek. Jen v něčem trochu nesouhlasím.Ale alespoň pokecáme ne? Hlasitě se směju Ahoj Honza

--
3. Červen 2014 - 9:24
Stel
Obrázek uživatele Stel
příspěvků: 237
5D 2.2 Executive
mám od: 28.1. 2013
v provozu od: 7.11. 2007

No to ja z naftaka nedostanu hezci zvuk ani za zlate prase Směju se

--
3. Červen 2014 - 3:29
Bully
Obrázek uživatele Bully
příspěvků: 1955
bývalý majitel

jan.sital:
co bylo u tve motorky nevim, ale kdyby slo o 100% vykonu navic, musel bys z toho dostat 364k a ne 202k.
Vsimni si, ze netvrdim, ze Remus keca, jenom ze uvadi klasicke vagni tvrzeni "narust az o XX koni". Magicke a nenapadnutelne slovni spojeni "az o". Pravda je takova, ze u motoru R18 jde vykon zvysovat jen nepatrne a za silene drahe penize. Nejlevneji vyjde vymenit motor za K20. 20 tkc za 10% vykonu by dal kdekdo, ale je to proste kravina. Ale zase se opakuju, ze je Remus kvalita i bez zazracneho zvyseni vykonu.
Homologace potom znamena, ze je tenhle tlumic oficialne schvaleny pro provoz na verejnych komunikacich na konkretnim voze, ze splnuje nutne hlukove normy a ze mj. neni nutny zadny dalsi schvalovaci postup, jaky by byl nutny napr. pri zvyseni vykonu na hodnotu vyssi (tolerance nekolika malo %), nez je tovarni hodnota. Protoze zadne zvyseni vymenou koncoveho tlumice uz z logiky veci nikdy ani nastat nemuze, stejne jako nenastane vymenou papirove vlozky vzduch. filtru za bavlnenou nebo vymenou predepsanych svicek za predepsane svicky Hlasitě se směju . Muzes nesouhlasit, nebo si o tom neco precist. Ale zvuk ma urcite hezci nez originalni tlumic, to rikam bez jakekoli ironie Palec nahoru Skoda, ze homologovane vyfuky na NE-TypeR verze stoji o tolik vic, nez ty na TypeR, Civicum lepsi zvuk jenom prospeje Směju se
____________________________________________

Civic Type-R 8G Beruna

--
2. Červen 2014 - 23:40
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

Sport je stupeň výbavy, stejně tak se mohl jmenovat třeba Babica. Směju se

--
2. Červen 2014 - 21:05
jan.sital
Obrázek uživatele jan.sital
příspěvků: 302
5D 1.8 Sport
mám od: 1.10. 2011
v provozu od: 10.10. 2007

Tak to smaš z profilu to sport za 1.8 Hlasitě se směju

--
2. Červen 2014 - 19:47
nexus_cz
Obrázek uživatele nexus_cz
příspěvků: 2438
bývalý majitel

Civic není sportovní auto, je to rodinný kompakt. Směju se

--
2. Červen 2014 - 18:37
jan.sital
Obrázek uživatele jan.sital
příspěvků: 302
5D 1.8 Sport
mám od: 1.10. 2011
v provozu od: 10.10. 2007

No a také ještě nevěřím,že zrovna Remus by sliboval něco co je nemožné a vyráběl výfuky co nebudou fungovat. Tu homologaci také asi nemají zadarmo. Narozdíl od jiných výfuků jsou Remus homologované. A slyšel jsem Ultra Sport z Polska. Žádný nerez,jen slabý plech. No ten musí za rok jít do kytek. A zvuk? Jak když tam dáš plechovku od piva.Sportovní výfuk se nekupuje proto,že starý shnil nebo jinak dosloužil. To je prostě pro radost. Aby auto bylo slyšet,ale jen decentní projev. Myslíte,že by třeba Porsche,Ferarri,Lamborgini,atd neuměli udělat výfuk že by auto nebylo slyšet? Udělali a hravě. Ale proč? To ke sportovním autům patří. A Civic si myslím ke sportovnějším vozům patří. Proto to má i v papírech ne? 1.8 Sport.A proto ho zde všichni máme rádi,že je prostě jiný ne? A je jedno jestli má auto 4,5,6 nebo 8 či 10,12 válců.Jsou i jiný nadupaný 4 válcový motory co umí tahat. Ne opravdu bych neřešil. Kdo si upravuje auto aby vypadalo sportovněji tak určitě nebude chtít být jen vidět,ale určitě i slyšet. Jsem ochoten ještě něco slevit,ale moc mně nemučte. Ale dohodě se nebráním. Ale už teď je sleva dost a mně to bolí! (Jsem smutný(

--
2. Červen 2014 - 18:36
jan.sital
Obrázek uživatele jan.sital
příspěvků: 302
5D 1.8 Sport
mám od: 1.10. 2011
v provozu od: 10.10. 2007

No nevím jak to bude u Remusu a na autě,ale u Akrapovičů na motorkách je to 100% nárůst výkonu. Má motorka měla v serii 182PS. Výměna vložky filtru KN,svody + výfuky,svíčky a pravda Power Comander a byl jsem na brzdě v Yamaha servis a naměřeno 202PS na zadním kole. 20PS navíc. A věř,že jsou tam znatelně cítit. Hlavně od spodku.Ale ruku na srdce kdo kupuje na motorku či auto výfuk kvůli výkonu? V tom máš svatou pravdu. Vždy je to kvůli zvuku. A spousta motorkářů vykuchají výfuk a je pravda,že tam jde výkon do mínusu. Ale zvuk je to opravdu krásný. Kor když se otevřou oba ventily(klapky) na plno.

--
2. Červen 2014 - 18:24

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".