Chybovy kód P0172 System too rich (Bank 1)

Zdravim,
tyzden dozadu mi na C8G pri jazde zasvietila kontrolka motora, napichol som to cez bluetooth OBD adapter na telefon a cez Torque kukol chybovy kod. Vyhodilo to P0172 , co je prilis bohata zmes. Tak som to na skusku vymazal, ci sa to bude opakovat a cely tyzden nic a dnes ked som stal na volnobehu to vyskocilo znova a ta ista chyba. Tak som nahodil torque a sledoval hodnoty kym som dosiel domov. Lambda vyzerala podla hodnot OK, akurat fuel trim bol dost nizky na volnobehu to ukazovalo nejakych - 15% a aj pri jazde bol stale negativny od -2 pod -20%. Cize ECU ubera paliva a asi to sem tam vybehne vyssie a uz to nevie korigovat tak vyhodi chybu.
Co mam skontrolovat kym s tym pojdem do Omnie? Nechcem tam s tym hned utekat ked to bude nejaka hovadina.
V manuale je ako mozna pricina : regulator tlaku paliva, EVAP ventil, MAF senzor, vstreky, lambda, netesnosti v sani a kontrola vole ventilov.

Pred cca 3 mesiacmi som nastavoval volu ventilov, moze prilis mala vola sposobit ze lambda ukazuje prilis bohatu zmes?

MAF senzor vyzera ze tiez ukazuje spravne podla hodnot z Torque.

Teoreticky by to mohol robit aj spinavy vzduchovy filter a teda malo vzduchu nie? Co som ho narychlo pozeral nevyzeral moc spinavy, ale musim to este v klude v garazi kuknut.

Poradte co este skontrolovat? Vdaka.

Vložil KUBONE, 4. Únor 2013 - 23:03