10 roků :)

Zdar děcka,

tož dneskaj je to přesně 10 roků, co sem si dovezl dom ufona. Pěkňučkého, naleštěného, vonícího novotů... a hlavně - mojého vlastního! Směju se

Čímž sem si splnil jedno z mých přání - mět někdy auto podle svojeho gusta, výběru od uplně nového. Bo nejsu ten typ, který by si auta kupoval pravidelně nové, resp. který by to plánoval. Čehož důkazem je právě dnešní oslava jeho kulatin u ma doma.

Něco ke kůpi - vybíral sem nakonec ze tří aut: Mazdy 3 2.0, Ufona a trošku mimo těchto dvůch autem Fabii RS 1.generace. První vypadla Mazda 3, bo ju místní importér tehdy nebyl schopný dodat v sedan s 2.0 benzínem. S fabiů to bylo fakt těsné, rozhodlo nakonec že sa Fabia akorát přestávala vyrávět a mosel sem sa rozhodnůt prakticky okamžitě. Takže Civic Směju se To byl leden 2007. Objednal sem ho na konci ledna 2007 s tím, že dodání má proběhnůt z kraja června (jooo, to byly tehdy čekací doby...). Na počátku března mi ale volali ze salonu, že to samé auto jak sem chtěl teď právě jedna ženská odřekla, jestli mi vyhovuje dodání už v březnu. No, krapet mi to zkomplikovalo život skrz potřebné finance, s kterýma sem počítal až na červen, ale - ku*va že ho chcu už v březnu! Směju se

Jak sem psal už v úvodu, auto sem kupoval s tím že se mnů dožije. Nikdy sem nepočítal s tím že ho budu prodávat, jedině samozřejmě snad z nějakých nepředvídatelných důvodů, ale pokud vše pujde normálně a bežně, až STK nás jednůc rozdělí. No a to jdno nepředvídatelno přišlo téměř poměrně brzo - rok a půl po kůpi. To si tak jednoho podzimního dne jedete v Brně po Masarykově okruhu, chcete zabrzdit a ono nic... No, něco sem o tom psal v tomto tématu TADY TU. Nakonec ale šecko dobře dopadlo, auto sa opravilo a takto opravené (za 295 tis Kč......) jezdí dovčilška.

Vyprdl sem sa na okruh a další moja cesta za zábavů vedla v následujících rokoch do Alp. Místní silničky a průsmyky sů prostě geniální, což mnozí z Vás bezpochyby potvrdí, i díky tu v jeden rok zorganizovanému výletu do nich. Tyto moje cesty Civic přežil bez úhony.

Co napsat k mojemu autu samotnému - za těch 10 roků ma nikdy nenechalo ve štychu. Dycky sem dojel. Svoje muchy ale mělo a má. zas ale sa nikdy nic vyloženě nepokazilo:

- Nepravidelně při nastartování nenaskočí posilovač, zhruba 2-3 za rok. Stačí pár minut nechat auto v klidu a po odmlce je při dalším startování vše ok.

- Nepravidelně nefunguje dálkový centrál. Opět tak 2-3 za rok. Stačí auto otevřít ručně a příště je vše ok.

- Blbne ztlumování podsvícení palubovky - nejde už rozsvítit na maximum a tak s ním pro jistotu nic nedělám a mám ho furt dané ca momentálním maximu, ca 3/4 toho původního. Dřív sem ho na noc ztlumoval na minimum.

- už asi 8 roků sa čas od času ozívajů od podvozku při přejížďání nerovností poměrně výrazné rány. V servise chtěli měnit celů nápravnicu, což kdybych jich poslechl tak už mám dnes takto tů nápravu tak třetí nebo čtvrtů (díky nekvalitě našich cest). Takže to neřeším a vzhledem k délce trvání toho a zároveň neřešení to je očividně správný postup.

- Náš Civic chutná kunám Směju se To neberu jako závadu, nicméně to bylo důvodem k zatím nájzávažnějšímu problému který sem s ním mosel řešit - zkratované jednotce pro ABS/ESP, kterůžto sa právě hryzáním kabelů podařilo místním kun(d)ám odpálit. Nová stála nesmysl (přes 1000 eur snad), dokázal sem ale z jednoho auta trefeného na prdel sehnat za 200 eur druhů a ta už snad 4 roky bezvadně funguje místo té mé zkratované původní.

Ufon má za těch 10 roků najeto 117 tis km a nejaké drobné. Posledního 2 a půl roku s ním ale jezdím čím dál míň, protože sem při změně zaměstnání nafasoval služebáka a tak už mé soukromé auto (když mám navíc jako víkendovku na léto kabriolet) nemá tolik využití.

Za ty roky sem sa bohužel nezůčastnil zdaleko tolik místního dění, jak by sem si představoval. První dva srazy sem byl nucen z tuším že pracovních důvodů nakonec odvolat a vyšel mi tak až ten třetí, na Všemině. Vlastně nakonec aj jako jediný. A na ten vzpomínám mooooc rád. Neuvěřitelně fajn setkání. No a kdo si taky može řéc že bydlel v pokoji který měl na balkoně vlastní břízu! Smích Zatím posledním mým setkáním s aspoň částí tunejších lidí bylo předloňské zdokonalování si řidičských dovedností v rakůsku, kterého sem sa s mojím Civicem zůčastnil. A zároveň zjistil že podobný trénink bych potřeboval tak 5x do rkoa Smích No nic... Směju se

No, co bych eště dodal. Nic ma nejak nenapadá Směju se Snad enom že su fakt moc rád že sem si ho před těma 10 rokama pořídil. Bo vybírat auto dneskaj, opravdu opravdu nevím co bych si měl jako vybrat......

A v neposlední řadě bych rád poděkoval všem lidem kteří sa tohoto fora účastní, ať už pasivně či aktivně a taky "jc", který to tu (tuším že) kdysi založil.

Díky! Směju se

Pár fotek na závěr:

Tu to šecko začalo - takto na ma čekal před převzetím v Autosalonu. Trochu jak strašidlo Směju se

Foto z prvního dne

A asi po cca roce provozu

A takto vypadalo po mojem návštívení brněnského okruhu (září 2008)

Vložil Sau, 31. Březen 2017 - 16:23
 

flint
příspěvků: 74
5D 1.8 Executive
mám od: 7.10. 2016
v provozu od: 1.8. 2008

Díky. Hezky se to čte - až na tu bouračku samozřejmě, ale i to je zajímavost. Vypadá to, že jsi (jsme) vybrali dobře Směju se

--
4. Duben 2017 - 22:13
jc
Obrázek uživatele jc
příspěvků: 2861
bývalý majitel

Diky za vzpominku a pekny souhrn Palec nahoru

--
1. Duben 2017 - 8:00

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".