Upgrade audiosystému od "blesk666"

Upgrade audiosystemu Kopie přísp. z www.cafe.auto.cz/nová honda Civic ze 3/10/06
(původní znění bez redikace)

Ono strategia automobileik je limitujuca pre kvalitne audio v aute. Zistili totiz ze sa im oplati ponukat viac menej nerozsiritelne radio s CD a max MP3.

To co sa jedine da dorobit je vymenit repro a kvalitne vytlmit dvere (podlozky z MDF pod basaky, vnutro dveri pod tapacirungom polepit syntetickym bitumenom (napr pomerne drahy Dynamat, lacnejsi Sikadamp) tymto sposobom sa da aj bez zosiku dosiahnut dost podstatnemu zlepseniu kvality. Kvalitne pocuvat znamena vsak pocuvat bez korekcii a pocuvat vyvazenu reprodukciu bez korekcii znamena instalovat subwoofer a este lespie napojit aj repro cez zosik.

To ze vyrobcovia ponukaju aj riesenia tovarenskeho radia so zosilovacom, DSP a subwooferom je ich samozrejma snaha zarobit zas kusok viac (priplatok za vyssi model je casto aj cez 20tis) Repraky su vsak aj v takomto systeme pomerne slabe (zvacsa tie iste pripadne ako Soundsystem pre OII maju doplneny stredovy reprak-avsak tradicne navalnej kvality). Zosiky tychto radii su dnes zapajane cez CAN BUS zbernicu teoreticky ak by sa dopracovali k tomu ze radio v paneli je len riadiaca jednotka s mechanikou, cez CAN BUS tiekli digitalne data do externeho DSP so zabudovanym zosilovacom, slo by to aj tak, menit repro a tlmit dvere aj tak pomoze. Jedina dalsia kvalitna cesta je najst v radiu vystypy pred zosilovacmi, tie vyviest von za ne pripojit predzosilovac a z neho to standardne priviest na zosiky pre repraky a subwoofer. Ja mam taky predosilovac uz skoro hotovy, je to plosny spoj 4x6cm ktory sa zmesti za radio, z neho potom vyvediem cinche.

Riesenie napojenia zosilovacov z repro vystupov povazujem za nepouzitelne nakolko to degraduju natolko ze nema zmysel investovat do toho vobec. Cize riesenia ako naozaj skvalitnit ozvucenie s origo radiom su len dve: 1. s predzosilovacom,zosikmi pre minimalne subwoofer, lepsie aj pre repro, vymenenim repro a zatlmenim dveri, 2. bez subwooferu a zosikov len s vymenenim repro a zatlmenim dveri.

Je este moznost urciteho kompromisneho ale stale pomerne kvalitneho riesenia pridete vsak o zadny par repro, co pre kvalitney posluch vpredu nie je prakticky ziadna nevyhoda.

Predne repro napajat z origo radia, zadne repro odpojit zapojit na vystupy tzv HiLo adapter (lacnejsi tovarensky stoji radovo 200-300 Sk, robi to napr Sinus Live) za neho zosik pre subwoofer a zapojit subwoofer.

Nezabudat ze SW sa nedava len v pripade tych co chcu machrovat s duc duc ale je nevyhnutne pre kvalitny plnorozsahovy zvuk kedze aerodynamicky hluk a hluk z odvalovania kolies nam basy "poziera". Nedat sa oklamat tym ze si audio pustite v stojacom aute-vtedy su basy aj bez SW ok, ale za jazdy je to inak.

(S laskavým svolením autora okopíroval Iček)

Vložil Iček, 26. Říjen 2006 - 11:09
 

Mime
Obrázek uživatele Mime
příspěvků: 40
5D 2.2 Executive
mám od: 3.10. 2011
v provozu od: 11.11. 2005

Chlapi, teraz by som rád poradil ako pretiahnem napajaci kabel od baterky do kufru resp. naopak.
Moc Dakujem.

--
1. Říjen 2012 - 19:14
Mime
Obrázek uživatele Mime
příspěvků: 40
5D 2.2 Executive
mám od: 3.10. 2011
v provozu od: 11.11. 2005

už je to v pohode. Dík boli to poistky.

--
1. Říjen 2012 - 19:13
heavyspeedy
příspěvků: 192
bývalý majitel

Na pojistky ses podíval?

--
18. Září 2012 - 6:43
Mime
Obrázek uživatele Mime
příspěvků: 40
5D 2.2 Executive
mám od: 3.10. 2011
v provozu od: 11.11. 2005

Zdravím Vás, prosím o radu, idem napojit ten High-Low adapter, avšak keď som demontval radio a potreboval som niekde odbehnut na rychlo. Tak ked radio bolo vonku a poodpajane, prestalo mi ist centralne, potom som ho pripojil, ze ked napojim radio tak snad pojde a zistil som ze nefunguje radio ani display ani centralne. Viete mi stýmto niekto pomocť?

Velmi pekne dakujem

--
16. Září 2012 - 16:01
palimad
příspěvků: 3
4D 1.8 Executive
mám od: 19.11. 2011
v provozu od: 19.11. 2011

ja som momentalne trosku bez penazi ale podarilo sa mi tuto dilemu provizorne vyriesit tym ze si hudbu pustam z android telefonu kde mam winamp pro a teda si tam viem nastavit ekvalizer. na ekvalizery som vytiahol basy. taktiez mam nastaveny balance tak ze mi hraju viac menej predne repro (ale na zadnych sedadlach to aspon v sedane stale dobre pocut aj zo zadnych reproduktorov, factory nastavenie ale velmi vypeka zadne repro). nastavenie je daco ako F6 tusim. problem je teraz ze mi vsetko rezonuje. takze idem asi odhlucnovat dvere... chjo, inak fajn kara

--
28. Březen 2012 - 14:32
skype
Obrázek uživatele skype
příspěvků: 280
5D 1.8 Sport
mám od: 6.12. 2011
v provozu od: 20.1. 2011

palimad napsal:
Rozmyslal som nad Pioneer TS-WX110A ale je to dost drahe a neviem ci sa to vobec zmesti pod prednu sedacku pasaziera.

Nad tymto riesenim som aj ja premyslal. Mohlo by to pekne zlepsit basy v aute. Nechcem moc zasahovat do auta pokial je v zaruke. Napajanie pripojit na autozapalovac (myslim ze to bezproblemov utiahne) a signal zo zadnych repro natiahnut vraj je k nim najlepsi pristup pre napojenie. Pod predne sedacky civica 5D to asi nevojde. Najlacnejsie som ho nasiel http://www.obchod.at-tack.sk/85849-PIONEER-TS-WX110A-subwooferova-tuba-aktivni-12-8x20-8cm-basovy-50W-150W-MOSFET-40-200Hz-101dB-dalk.html
Spritmonitor.de
--
9. Březen 2012 - 12:31
iv0
příspěvků: 123
5D 1.8 Sport
mám od: 21.2. 2010

Dá se vytáhnout výstup za předzesilovačem, to znamená všechny 4 kanály, celé spektrum. Výstup je relativně "měkký", takže potřebuješ zesilovač s vysokou vstupní impedancí (47 kOhm je O.K.). Protože výstup obsahuje celé spektrum, je ideální použít zesilovač s dolní propustí (aby propustil jenom nízké frekvence pro subwoofer).

--
8. Březen 2012 - 10:57
Mime
Obrázek uživatele Mime
příspěvků: 40
5D 2.2 Executive
mám od: 3.10. 2011
v provozu od: 11.11. 2005

shamania napsal:
Ne, potrebujes High-Low adapter, napriklad tento: http://www.autohificlub.cz/forum/7/1515963-p-helix-afc/0 (inzerat je aktualni a zrovna tenhle je asi nejlepsi co za tu cenu muzes koupit).

Ako to funguje ako to napojim?

--
7. Březen 2012 - 19:16
shamania
Obrázek uživatele shamania
příspěvků: 562
5D 1.8 Sport
mám od: 28.11. 2008
v provozu od: 28.11. 2008

Ne, potrebujes High-Low adapter, napriklad tento: http://www.autohificlub.cz/forum/7/1515963-p-helix-afc/0 (inzerat je aktualni a zrovna tenhle je asi nejlepsi co za tu cenu muzes koupit).

--
7. Březen 2012 - 18:29
Mime
Obrázek uživatele Mime
příspěvků: 40
5D 2.2 Executive
mám od: 3.10. 2011
v provozu od: 11.11. 2005

Ahojte, da sa vytiahnut z origo radia signalovy vystup pre subwoofer?

--
7. Březen 2012 - 18:24

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".